Študentský do Trnavy vás poprosím ...

Autor: Kristián Majzlan | 4.3.2013 o 10:07 | (upravené 4.3.2013 o 10:34) Karma článku: 4,91 | Prečítané:  1122x

Vždy to začína naháňaním doma, aby som to vôbec všetko stíhal. Keď sa nachystám, tak autom ma musia zaniesť do mesta na stanicu. Som moc pohodlný na chodenie autobusom.

Ale však mám veľkú tašku, takže radšej sa odveziem autom až priamo k vlaku. Prichádzame na stanicu, ešte mi zostáva dobrých 25 minút, ale vlak už stojí na nástupišti, tak sa ponáhľam rýchlo lístok kúpiť a obsadiť si dobré miesto. Samozrejme, hneď ako vystúpim z auta skočím do blata a už cítim ako mám minimálne o 1kg ťažšiu tenisku, čo sa na ňu nalepilo blato. Prichádzam na stanicu mysliac si, že je tu dneska nejako málo ľudí. Tete za okienkom hovorím, že študentský do Trnavy.. Nerozumela mi kvôli šálu. Nakoniec sa nám podarilo dohodnúť. Dávam jej pár eúr a ona mi vzápätí podáva lístok. Dnes je nejaký zvláštny, hovorím si (Vraj nový). Neriešim, len dúfam, že bude platný.

Nový lístok

Rušeň a vozne

Nastupujem do prvého vozňa. Zvedavé pohľady ľudí, ktorí už sedia sú nepríjemné. Prvý vozeň – plný. Druhý – poloplný. V treťom si konečne sadám. Ešte som predtým s taškou stihol trafiť 2 baby. Ostáva mi cca 20 minút. Čo teraz? Pustím si nejaký seriál alebo film? Za chvíľu ma niekto bachne po chrbte. Kamarát prišiel. Aspoň budem mať spoločnosť. Po pár minútach kecania sa vlak rozbieha. Zatiaľ čo míňame Nováky tak počúvam ako stretol v Bratislave Joža Pročka, vraj zostarol – chudák. Ďalej ho moc nepočúvam. Hovorí len niečo o škole, aká je ťažká a že stále pije. Radšej keby sa učil. Konečne sa mi podarilo prestať smiať z jeho brady. Vyzerá ako reklama na Veľkopopovický Kozel. Už iba rohy mu chýbajú. Po pár minutách nám nejako došli slová, ale je mi blbé dať si slúchatka a počúvať hudbu. Že či si nechcem zahrať Bulanci, pýta sa ma. Však prečo nie, aspoň nám rýchlejšie ubehne čas.

http://www.abclinuxu.cz/images/screenshots/5/9/88695-deti--dnes-se-nejde-spat--bude-dlouha-noc--bulanci-jedou--64193.jpg

Púšťa hru. Smejeme na celý vlak. Ľudia na nás divne pozerajú. "Nechápem" prečo. Je nám to celkom jedno a hráme ďalej. Po chvíli máme pauzu lebo ma už strašne bolí ruka. Aj tak som vyhral. Ťažko sa mi pri ňom píše, lebo stále niečo kecá. Snažím sa vnímať viac svet za oknom ako jeho. Hovorí, že sa mu nevenujem.

Zrazu sa do vozňa nahrnulo kopec ľudí. Aha, Topoľčany.

Stanica Topoľčany

2 baby sa nás pýtaju, či máme voľné? Však máme. Teraz sa tu tlačíme už štyria. Nejaké sú ukecané. Hlavne jedna z nich. Našťastie po chvíli zaspáva.

Ach, som hladný a aj smädný. A to sme ešte len v polovičke cesty. Pomaly sa k nám však blíži "pojazdný bufet". Že 1,70€ za pol litra Pepsi?! No nevadí, aspoň, že je chladená. Ešte som chcel aj niečo dobré zjesť, ale tá cena ma nejako odhovorila. V taške mám rezeň a chleba, ale je v batožinovom priestore, tak to skúsim nejako vydržať. Chcem hrať ešte Bulanci aby mi čas ušiel rýchlejšie a aby som nemyslel na to ako sa mi dá ísť na WC z tej Pepsi. Kamarát akurát telefonuje. Ja sa nudím, tak fotím ľudí na stanici. Hneď ako zbadajú foťák v okne tak odvrátia zrak. To aj ja vždy robím.

Ľudia na stanici

Znova púšťa Bulanci, ale nehráme dlho. Drieme sa mi. Za oknom vidím uzimených ľudí na stanici v Hlohovci. Už len 2 zastávky.

Stanica Hlohovec

Počkám kým nastúpia ľudia a odídeme zo stanice lebo už ozaj potrebujem na WC.

Zbytočne som sa trepal cez celý vozeň. Oboje WC pokazené, povedal mi nejaký pán a do druhého vozňa sa mi nechcelo ísť.

Tak si fotím ľudí v odraze okna keďže je vonku už tma. Asi ma vidia. Dievča, ktoré nastúpilo v Topoľčanoch na mňa zazerá.

Ľudia v okne

Už sme v Leopoldove kde stojíme cca 20 minút kým premenia rušeň. Ubehlo to celkom rýchlo. Konečne sa blížim ku svojmu cieľu. Obliekam sa a lúčim s kamarátom.

Lavička v Leopoldove

TRNAVA!! Hurááá... Vystupujem z vlaku a utekám na WC. Teraz už len počkám na MHDčku. Dúfam, že ma cestou domov niekde neukradnú.

Stanica Trnava

Bufet v Trnave na stanici

Fotka z mosta v Trnave

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

SVET

Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?